„Odpal siebie i swój biznes”

autorski program przygotowujący mentalnie i merytorycznie do stania się skutecznym przedsiębiorcą i  odpalenia swojej własnej firmy.

Celem warsztatu jest zbudowanie zaufania do siebie samego oraz szczegółowa analiza rynku i zaprojektowanie modelu biznesowego swojej własnej firmy.

Te warsztaty to fantastyczna możliwość rozwoju i przygotowania siebie do realizacji własnego pomysłu na biznes. Kiedy już wiemy, że chcemy spróbować sił we własnym biznesie, tylko jeszcze nie wiemy jak się do tego zabrać najbardziej efektywnie. Brakuje nam wiedzy merytorycznej, wiedzy o błędach popełnionych przez innych, metodologii i schematów, z których moglibyśmy skorzystać, żeby zaprojektować nasz biznes – jednocześnie dbając o zabezpieczenie się przed jak największą ilością ryzyk, które na nas w przyszłości czekają.

Oczywiście nie ma takiego mądrego co nas nauczy jak się zabezpieczyć przed wszystkimi możliwymi błędami, ale na naszych szkoleniach i spotkaniach mentorskich spotkasz ludzi, którzy niejeden raz już próbowali sami tworzyć swój własny biznes, lub pomagali innym rozkręcać ich biznesy, Razem z nami stworzysz realny biznes plan swojej firmy, ze wszystkimi jego najważniejszymi elementami: modelem biznesowym, planem marketingowym, krótko i długoterminowym planem finansowym, analizą rynku, analizą produktu / usługi – ich potencjału i ryzyka z nimi związanych.

Nasze szkolenie dadzą Wam unikalną szansę na przeprowadzenie prawdziwego testu Waszego pomysłu na firmę wśród realnych potencjalnych odbiorców Waszych produktów, usług. To inni uczestnicy szkolenia będą mieli za zadanie ocenić Wasz model biznesowy. Nasze doświadczenie pokazuje, że w 90% najczęściej takie starcie z realnym  potencjalnym odbiorcą naszej usługi produktu – to nokaut dla nas i dla naszego biznesu!!! I o to właśnie chodzi…dzięki takiemu testowi – jeśli nasz pomysł zostanie bardzo krytycznie oceniony – pojawia się unikalna szansa – na jego poprawienie, dopracowania, zmianę – bez ponoszenia konsekwencji finansowych!!!! Bo przestawaliśmy go „na sucho”, a nie w realu! Poznacie metody jak uniknąć typowych błędów!

Nasze warsztaty składają się z trzech modułów:

  • „Sprawdź czy masz i rozwiń w sobie mentalność przedsiębiorcy. Wyposaż się w niezbędną wiedzę i narzędzia do odpalenia swojego biznesu”
  • „Przetestuj swój pomysł. Bierz się za realizację, zmianę koncepcji lub o nim zapomnij”
  • „Zareklamuj, sprzedaj, zdobądź kasę, zarabiaj”

Na tych warsztatach dzięki trenerom (psycholog, coach) popracujesz mocno ze swoim umysłem – swoimi przekonaniami….. Dzięki tej pracy sprawdzisz siebie czy twój stan umysłu i ducha – jest przegotowany i w jakim stopniu do tego, żeby zostać przedsiębiorcą, freelancerem. Odpowiesz sobie na pytania typu… „czy dam radę?”, …”czy nadaję się do prowadzenia własnej firmy?”,…”czy jednak lepszym rozwiązaniem dla mnie nie jest pozostać na etacie, a nad swoim biznesem pracować – po godzinach,” …

Poznasz metody projektowania biznesu, które pozwalają na tworzenie innowacyjnych produktów i usług w oparciu o głębokie zrozumienie problemów i potrzeb użytkowników – przyszłych Klientów (Design Thinking) oraz będziesz potrafił zaprojektować swój biznes w taki sposób, żeby jak najmniej w niego zainwestować przed sprawdzeniem tego jak go przyjmie klient (Lean start-up)

Twoim zadaniem będzie stworzyć biznes plan twojego biznesu. Każdy z uczestników przedstawi swój biznes plan, a reszta grupy wcieli się w role potencjalnych Klientów, sprzedawców, finansistów, marketingowców i będzie miała za zadanie dać pomysłodawcy feedback do projektu. Dodatkowo część warsztatu – to praca w terenie. Uczestnicy będą mieli za zadanie wyjść na ulice, do parków, restauracji i tam zebrać feedback na temat ich pomysłu na biznes. Po warsztatach uczestnicy będą mieli dużo większą samoświadomość swoich ukrytych zasobów i wiedzę jak je najlepiej wykorzystać przy budowaniu własnej firmy. Uzyskają wiedzę, w jakich obszarach swojego biznesu potrzebują wsparcia specjalistów, a gdzie mogą działać sami. Nauczą się wspólnie jak przewidzieć możliwie najwięcej ryzyk związanych ze swoim pomysłem na biznes, żeby nie inwestować w pomysł, który nie wypali. Nauczą się tworzyć prototypy, a nie od razu idealne i kosztowne produkty / usługi, których nikt nie będzie chciał kupić.

BĄDŹMY W KONTAKCIE.
EMAIL
Kontakt
White Collar Warriors
Joanna Kuzdak
Telefon: 691440203